۲۵ آبان ۱۳۸۳
من فکر می کنم بالاترین توقعی که از هر عکس تبلیغاتی می رود عبارت است از( اثر گذاری از پیش تعیین شده و کنترل شده بر مخاطبین) و چیزی که اندازه موفقیت کار یک عکاس تبلیغاتی را تعیین می کند میزان این اثر گذاری است. نکته جالب توجه این است که در غالب موارد، یک عکس تبلیغاتی در صورتی به بالاترین حد اثر گذاری دلخواه می رسد که تفکرات عکاس در آن وجود داشته باشد اما حضور وی به عنوان خالق اثر در آن احساس نشود.
kalbas-1.jpg فرمت: اسلاید(9×6) سانتیمتر سفارش دهنده:صنایع غذایی گوشتیران تاریخ عکسبرداری: خرداد ماه 1382
۲۴ آبان ۱۳۸۳
شاید در هیچ یک از شاخه های عکاسی به اندازه شاخه تبلیغاتی و شاخه صنعتی نیاز به وجود دانش تکنیکی و توانایی های فنی در فرد عکاس احساس نشود.اما آیا تکنیک در عکاسی تبلیغاتی همه چیز است؟ به عقیده من دنیای بی انتهای تکنیکهای عکاسی با همه وسعت و عظمت و اهمیتش تنها پله اول این شاخه از عکاسی میباشد و به عبارت دیگر دروازه ای برای ورود به این رشته محسوب میگردد و در این راه وسیله ای برای رسیدن به مقصود اصلی میباشد.
kish-air.jpg فرمت: نگاتیو 120 سفارش دهنده : شرکت هواپیمایی کیش ایر تاریخ عکسبرداری:آذر ماه 1380
۲۲ آبان ۱۳۸۳
به نظر من عکاسی تبلیغاتی در استودیو از یک منظر شبیه به نقاشی است بدین صورت که در ابتدا هیچ چیز در کادر وجود ندارد ولی آرام آرام تمام اجزاء تشکیل دهنده در ترکیب جای خود را پیدا میکنند تا جایی که عکاس صحنه ای را که خود چیده است درک می کند و به آن ایمان می آورد و احساس می کند که این تصویر با میزان شناخت وی از جهان پیرامونش سازگاری دارد. این روش تا حدود زیادی از لحاظ اجرا دقیقا" خلاف جهت عکاسی مستند است چرا که در عکاسی مستند صحنه ها دائما" به وجود می آیند و هر عکاس آن دسته از صحنه هایی را می بیند که با میزان شناخت وی از جهان پیرامونش همخوانی دارند. پس میتوان نتیجه گرفت که یکی از وجوه تشابه کار همه عکاسان در شاخه های مختلف عکاسی این است که هر یک صحنه ای را عکاسی می کنند که آن را درک کرده باشند.
parsian bank.jpg فرمت:دیجیتال 12 مگا پیکسل سفارش دهنده: بانک پارسیان تاریخ عکسبرداری:15/4/83
۲۲ آبان ۱۳۸۳
با نام خدا و با عرض سلام خدمت همه دوستان علاقه مند به عکاسی . از امروز نگارش این وبلاگ را با موضوع عکاسی تبلیغاتی و صنعتی آغاز می کنم.امیدوارم بدین وسیله با همیاری و همفکری عزیزان علاقه مند ویژگیهای این شاخه از عکاسی برای خودم و دیگران روشنتر گردد.
صفحه 18 از 18
صفحه قبلی |<< << < ... 17  [18]