۰۳ آذر ۱۳۸۳
در یک پروژه تبلیغاتی ،عکس سه وظیفه مهم دارد که عباتند از : - - انتقال اطلاعات به مخاطب - - جلب اعتماد مخاطب - - جلب توجه مخاطب(با استفاده از ایده های مناسب و جذابیتهای تصویری ) نکته مهم توجه به این مطلب است که بسته به اهداف تبلیغاتی در هر پروژه یکی از این سه مورد نسبت به سایرین در اولویت بیشتری قرار می گیرد و عکاس باید در کار خود سیاستی را پیشه کند که اولویت اول را بیش از بقیه مورد هدف قرار دهد. بدیهی است ،هر چقدر عکاس بتواند اولویتهای دوم و سوم را نیزهمراه با اولویت اول در عکس خود پوشش دهد ، به عکس کاملتری رسیده است.
aviunic.jpg
فرمت : اسلاید 6×6 سفارش دهنده :شرکت هواپیمایی آسمان تاریخ عکسبرداری :تابستان 1381
۰۱ آذر ۱۳۸۳
شکی نیست که عکسهای تبلیغاتی یکی از پر تیراژترین گروهها در بین شاخه های مختلف عکاسی می باشند که مردم جامعه همه روزه خواسته یا ناخواسته با آنها برخورد دارند. بدیهی است که چنین رتبه ای باعث می شود که محصول عملکرد عکاسان تبلیغاتی در بالا بردن سطح سواد بصری جامعه نقش مهم و موثری را ایفا کند. از طرف دیگر می دانیم سفارش دهندگان عکسهای تبلیغاتی یعنی صاحبان صنایع و خدمات و صاحبان سرمایه نیز در ایران به الزام یا به غلط در خصوص سطح خوراک تصویری جامعه در جایگاه تعیین کننده ای نشسته اند. به عقیده من عکاسی که رسالت بالا بردن سواد بصری جامعه را در خود احساس می کند باید با در نظر گرفتن سلایق، دانش و میزان درک بصری کار فرما حد اقل دو قدم جلو تر از او فکر بکند ولی فقط یک قدم جلوتر از وی حرکت نماید .اگر این فاصله زیاد شود ، احتمال فراونی دارد که کار فرما پیام عکس را گم کند. همچنین اگر احیانا" عکاس یک قدم عقب تر از سفارش دهنده حرکت کرده باشد ، توقعات وی را برآورده نکرده است. ناگفته نماند عکاسانی که زبان توجیه منطقی دارند می توانند چندین قدم جلوتر از سفارش دهنده حرکت کنند و سپس وی را به دنیای بصری زیباتر ، خلاقتر و کارآمدتری دعوت نمایند.
mouse.jpg
فرمت : دیجیتال 12 مگا پیکسل تازیخ عکسبرداری : اسفند 1382
۲۹ آبان ۱۳۸۳
از تمام دوستانی که در این چند روز بنده را مورد لطف و عنایت خود قرار داده اند تشکر می کنم. خاطر نشان می کنم مطالبی که در این وبلاگ درج می کنم تنها نظرات و یافته های شخصی من است لذا از عموم دوستان عزیز و علاقه مند خواهش می کنم در مباحث آزاد این وبلاگ شرکت نمایند و نظرات خود را در خصوص مطالب مطروحه عنوان بفرمایند و شرایط استفاده بیشتر را برای بنده و دیگران محیا نمایند.
portraite.jpg فرمت : اسلاید (6×6) سفارش دهنده : دانشگاه کیش موضوع عکس : پرتره استاد تاریخ عکسبرداری : اسفند 1381
۲۸ آبان ۱۳۸۳
به نظر شما مدت زمانی که یک عکس تبلیغاتی در شعاع دید مخاطب قرار می گیرد چه اهمیتی دارد؟ تردیدی نیست که در تمام عکسهای تبلیغاتی خوب نیرویی نهفته است که قدرت تاثیر گذاری بر مخاطب را دارا می باشد. عکاس توانمند کسی است که بتواند زمان تخلیه نیروی عکس خود را تحت کنترل قرار دهد. به عنوان مثال عکسی که برای نمایش بر روی یک بیلبورد در اتوبان تهیه میشود باید قابلیت این را داشته باشد که تمام اطلاعات و جذابیتهای تصویری خود را و یا به عبارتی نیروی نهفته خود را در یک لحظه کوتاه به مخاطب منتقل کند و بالعکس،عکسی که برای یک تقویم دیواری تهیه می شودباید به گونه ای عکاسی شود که مخاطب بتواند به طور ناخودآگاه در طول یک فصل یا یک سال همواره چیز های جدید و جالب توجهی را در آن کشف کرده و ببیند.
moozaiic-1.jpg فرمت : اسلاید تخت (5×4) اینچ سفارش دهنده : شرکت موزائیک میبد تاریخ عکسبرداری: پائیز 1382
۲۶ آبان ۱۳۸۳
بدون شک فکر و ایده خوب همان هسته اصلی و نیروی نهفته در عکس است که موجب تاثیر پذیری مخاطبین می شود . به عقیده من در عکاسی تبلیغاتی ملاحظاتی وجود دارد که عکاس را در رسیدن به ایده خوب و مناسب یاری می دهند . برخی از اهم این نکات که من تا به امروز دریافته ام عبارتند از : میزان اطلاعات عکاس از ویژگی های منحصر به فرد سوژه ، عالم بودن بر نیاز مخاطبین ، در نظر گرفتن سطح فکری ، فرهنگی و سلایق مخاطبین،آگاهی ازمحل ارائه ومیزان بزرگنمائی عکس، مدت زمان رویت عکس توسط هر نفر ، تاریخ مصرف عکس و ... ناگفته نماند که در عموم فعالیتهای هنری ، پس از دستیابی به ایده خوب ، کیفیت اجرای آن فکر ، دومین عامل تاثیر گذاری بر مخاطب است.
charm-1.jpg فرمت: اسلاید (9×6) سانتیمتر سفارش دهنده: شرکت پلیمر بوشهر سوژه: چرم مصنوعی تاریخ عکسبرداری: تابستان 1379
صفحه 17 از 18
صفحه قبلی |<< << < ... 16  [17]  18  >> >>| صفحه بعدی